Tubos illados ao baleiro
Produto: tubos illados ao baleiro de-dobre parede para pozos de vapor, petróleo pesado-e xeotérmicos
Temperatura: servizo de ata 400 graos con illamento de baixo valor k-para reducir a perda de calor do pozo
Material e calidade: tubos sen costura API 5CT nas calidades N80–Q125
Rango de tamaños: 2-7/8"×1.9" a 7"×5-1/2", R2/R3, xuntas illadas dispoñibles
Calidade: cada conxunto comprobado ao baleiro-, NDT + proba térmica con certificados rastreables completos
Cada proxecto de-inxección de vapor ou xeotérmica gasta moito diñeiro en converter o combustible en vapor de alta-calidade na superficie. Nunha cadea de tubos convencional, unha gran parte desa enerxía pérdese ao baixar: a calidade do vapor cae, o aceite mantense viscoso, acumúlase cera e incrustacións, o revestimento quente e, no permafrost, o chan ao redor do pozo pode comezar a desconxelarse. Cando os operadores chegan a este punto, a pregunta xa non é "máis vapor?" pero "como mantenemos a calor onde importa?"
Pipa Octaltubo illado, tamén coñecido comotubo illado ao baleiro (VIT), está deseñado exactamente para estes pozos. Cada unión é un conxunto de dobre-pared cun tubo de produción interior e un tubo portador exterior. O anel énchese cun illamento de alto-rendimento e evacúase a un alto baleiro, con capas reflectantes e captadores para bloquear a condución, a convección e a radiación ao mesmo tempo. En comparación cos tubos desnudos, a nosa corda VIT ofrece unha calidade de vapor de-foco inferior significativamente máis alta, temperaturas anulares máis baixas e unha perda de calor moito menor por metro.
Construído con tubos de calidade API 5CT como N80, L80 e P110 con conexións estancas BTC ou gas-premium, Octalpre{0}}tubo illadopódese executar con equipos de manipulación estándar de OCTG, pero ofrécelle o rendemento térmico necesario para a inxección de vapor de petróleo pesado-, desenvolvementos de petróleo pesado-en alta mar, pozos de permafrost e proxectos xeotérmicos de alta-entalpía.

Como funciona o tubo illado octal
O tubo illado octal está construído como acorda de tubos concéntricos de dobre-pared. Cada articulación consta dunha máis pequenatubo interiorque leva os fluídos do pozo e un maiortubo exteriorque protexe a montaxe. Os dous tubos están soldados en ambos os extremos, creando un seladoespazo de illamento anularentre eles. As unións están conectadas no pozo con API BTC ou acoplamentos roscados premium, polo que a corda completa funciona como un tubo estándar.
O deseño térmico baséase en cortar todotres mecanismos básicos de transferencia de calor--condución, convección e radiación- no anel:
- Papel de aluminio para bloqueo de radiación
A folla de aluminio reflectante está envolta no anel para reflectir a radiación infravermella cara ao tubo interior quente. Isto reduce moito a perda de calor radiante a altas temperaturas de vapor.
- Material illante para o control da condución
O espazo entre o tubo interior e o exterior está cheo de illamento de baixa-condutividade (como po de perlita ou la de vidro ultra-fina). Isto aumenta a resistencia térmica do anel e limita o fluxo de calor condutor.
- Aspiradores e captadores para suprimir a convección
Despois da montaxe, o anel é evacuado a alto baleiro e equipado con getters que absorben continuamente os gases residuais. Xa case non queda gas para moverse, elimínase efectivamente a transferencia de calor convectiva no anel.
- Tratamento pre-de estrés da cámara de aire por seguridade
O tubo interior recibe un pre{0}}esfuerzo controlado antes da soldadura final, para que a expansión e contracción térmicas durante a soldadura e a operación no campo non creen tensións residuais prexudiciais. Isto axuda a manter a zona de soldadura e toda a unión mecánicamente seguras durante moitos ciclos de quecemento e arrefriamento.
Ao combinar esta estrutura dobre-tubo conblindaxe de radiación, illamento sólido, alto baleiro e pre-tensión do tubo interior, Os tubos illados Octal minimizan a perda de calor ao longo do pozo aínda que se comportan mecánicamente como unha cadea de tubos OCTG familiar.
Un punto clave da enxeñaría é que o rendemento térmico non está determinado só polo material de illamento. No servizo de campo, a perda de calor está fortemente afectada pola estabilidade do anel, a-integridade da soldadura final e o control térmico da área de unión- despois de repetidos ciclos de temperatura. É por iso que os tubos illados pre-tensados é especialmente relevantes no servizo de vapor cíclico en lugar de só no servizo de-temperatura constante.

Aplicacións clave: onde se usa o tubo illado octal
| Escenario de aplicación | Desafío operativo | Como axuda o tubo illado Octal |
|---|---|---|
| Pozos de petróleo pesado-de augas profundas/offshore | A calor dos fluídos quentes migra aos anillos da carcasa, creando presión atrapada no anel e arrefríando o aceite pesado ao subir. | Tubo illado ao baleirocorta as fugas de calor no anel, estabiliza a presión do anel e mantén máis quentes os fluídos producidos, mellorando a mobilidade do aceite pesado-sen quecemento da superficie adicional. |
| Hidrata-pozos de gas sensibles e formacións de hidratos | Durante o fluxo-pechado ou de baixa-taxa, as baixadas de temperatura poden provocar a formación de-hidrato de metano no pozo ou preto das capas-de hidratos. | Un perfil de temperatura máis estable atrasa a formación de hidratos, amplía a-xanela segura e axuda a protexer as formacións-de hidratos ao redor do camiño do pozo. |
| Inxección de vapor para aceite pesado (SAGD/CSS) | O vapor perde calidade nos tubos convencionais, mentres que a envoltura e o cemento presentan altos ciclos térmicos e risco de canalización de vapor. | Tubos illados ao baleiro (VIT)proporciona vapor máis quente ao depósito, reduce a calor na envoltura/cemento e reduce o risco de fatiga térmica e de canalización de vapor ao longo do anel. |
| Cera en terra-cruda e garantía de fluxo | O cru arrefríase na cadea de tubos, o que provoca depósitos de cera, escamas ou asfaltenos que reducen a produción e requiren limpeza-con frecuencia. | O tubo illado ralentiza o arrefriamento, mantén o fluído por encima da temperatura de aspecto da cera durante máis tempo e amplía os intervalos de limpeza-, o que axuda a que a produción se manteña máis preto das taxas de deseño. |
| Pozos xeotérmicos e de auga-quente | A calor pérdese das formacións quentes profundas ata os acuíferos pouco profundos e os pozos, o que reduce a temperatura de saída e a eficiencia da planta. | O illamento reduce a perda de calor por "curto-circuíto" no pozo, polo que chega máis calor aos equipos de superficie, mellorando a eficiencia da-calefacción urbana ou da xeración-de enerxía. |
| Permafrost e pozos árticos | A inxección en quente ou as cadeas de produción poden desconxelar o permafrost ao redor do pozo, ameazando a estabilidade das almofadas e as instalacións da superficie. | O tubo illado octal crea unha barreira térmica entre o fluxo interior quente e a carcasa exterior, axudando a preservar a integridade do permafrost e protexer os cimentos durante toda a vida do pozo. |
A familia de produtos pódese entender máis claramente a través de cinco -direccións de uso directo: recuperación térmica de petróleo pesado-, prevención do desxeo do permafrost en campos de petróleo e gas, pozos anti-cera, calefacción xeotérmica e xeración de enerxía e pozos de augas termais-. Isto axuda a demostrar que o alcance non se limita só á inxección de vapor; tamén se pode seleccionar en función do -deber de conservación da calor en auga quente- e servizos xeotérmicos.


Pozos-de fontes quentes
Para o desenvolvemento de augas termais-, o valor dos tubos illados ou dos tubos de illamento non só consiste en reducir a perda de calor, senón tamén en manter máis calor útil dispoñible desde a profundidade ata a saída. Nestes proxectos, a temperatura de saída máis alta e a conservación da calor máis estable poden mellorar o valor comercial do pozo e reducir a perda de temperatura durante a entrega.
Rango de tamaños e especificacións básicas
Para facilitar a selección do modelo, a información sobre o tamaño desta sección organízase en grupos de táboas separados. A primeira táboa recolle a familia estándar de tamaños de tubos illados ao baleiro que se utilizan principalmente para a inxección de vapor, a produción de petróleo pesado-e outros servizos térmicos de xacementos petrolíferos. O segundo grupo de táboas engade tamaños de tubos illados pretensados e graos de illamento para o servizo térmico cíclico. A terceira táboa mostra os modelos de tubos de illamento Octal comúns utilizados máis directamente no servizo de-cambio xeotérmico e de conservación de calor-quente-. Manter estas familias de tamaño separadas facilita a revisión das solicitudes de solicitude e axuda a distinguir as cadeas térmicas de xacementos petrolíferos convencionais das configuracións de tubos de illamento xeotérmico-.
Os tubos illados ao baleiro octal están dispoñibles na seguinte familia de tamaños representativos para aplicacións de servizo de xacementos petrolíferos e de vapor{0}}.
| Código de tamaño | Tubo exterior (polgadas/mm) | Tubo interior (polgadas/mm) | Aprox. ID de caudal (mm) | Conexión típica OD (mm) | Peso unitario (kg/m) |
|---|---|---|---|---|---|
| 73 × 40 | Pared de 2-7/8" × 5,51 mm (73,02 mm de diámetro exterior) | Pared de 1,9" × 3,68 mm (48,26 mm de diámetro exterior) | ≈ 40.9 | ≈ 88,9 (BTC/premio) | ≈ 13.5 |
| 89 × 50 | Pared de 3-1/2" × 6,45 mm (88,9 mm de diámetro exterior) | Pared de 2-3/8" × 4,83 mm (60,32 mm de diámetro exterior) | ≈ 50.7 | ≈ 108 | ≈ 20.5 |
| 114 × 76 | Pared de 4-1/2" × 6,88 mm (114,3 mm de diámetro exterior) | Pared de 3-1/2" × 6,45 mm (88,9 mm de diámetro exterior) | ≈ 76.0 | ≈ 132,1 (BTC) | ≈ 32 |
| 140 × 101 | Pared de 5-1/2" × 7,72 mm (139,7 mm de diámetro exterior) | Pared de 4-1/2" × 6,35 mm (114,3 mm de diámetro exterior) | ≈ 101.6 | ≈ 160 (BTC) | ≈ 43 |
| 178 × 124 | Pared de 7" × 9,19 mm (177,8 mm de diámetro exterior) | Pared de 5-1/2" × 7,72 mm (139,7 mm de diámetro exterior) | ≈ 124.3 | ≈ 200 (BTC) | ≈ 65 |
Para proxectos con ciclos térmicos repetidos, tamén está dispoñible unha familia de tamaños de tubos illados pretensados xunto cunha clasificación de grao de illamento{0}}. Estes valores móstranse mellor debaixo da táboa VIT estándar como referencia complementaria para a selección de-servizos térmicos, especialmente cando os compradores necesitan comparar o tamaño, a envolvente da conexión, o peso unitario e o rendemento do illamento no mesmo paso de revisión.
| Tamaño código |
Tubo exterior (polgadas/mm) | Tubo interior (polgadas/mm) | ID de fluxo / intervalo anular (mm) |
Tipo de conexión / OD (mm) |
Peso unitario (kg/m) |
|---|---|---|---|---|---|
| 73 × 40 | Pared de 2-7/8" × 5,51 mm (73,02 mm de diámetro exterior) | Pared de 1,9" × 3,68 mm (48,26 mm de diámetro exterior) | 40.9 / 6.87 | USS / 88.9 | 13.5 |
| 89 × 50 | Pared de 3-1/2" × 6,45 mm (88,9 mm de diámetro exterior) | Pared de 2-3/8" × 4,83 mm (60,32 mm de diámetro exterior) | 50.66 / 7.84 | USS/108 | 20.5 |
| 114 × 76 | Pared de 4-1/2" × 6,88 mm (114,3 mm de diámetro exterior) | Pared de 3-1/2" × 6,45 mm (88,9 mm de diámetro exterior) | 76 / 5.82 | BTC/132.1 | 32 |
| 140 × 101 | Pared de 5-1/2" × 7,72 mm (139,7 mm de diámetro exterior) | Pared de 4-1/2" × 6,35 mm (114,3 mm de diámetro exterior) | 101.6 / 4.98 | BTC/160 | 43 |
| 178 × 124 | Pared de 7" × 9,19 mm (177,8 mm de diámetro exterior) | Pared de 5-1/2" × 7,72 mm (139,7 mm de diámetro exterior) | 124.26 / 9.86 | BTC/200 | 65 |
Para a calefacción xeotérmica, a xeración de enerxía xeotérmica e os pozos de augas termais-, a familia de produtos inclúe ademais unha familia de modelos de tubos de illamento Octal independente. Mostrar estes modelos nunha táboa independente facilita a comparación das aplicacións xeotérmicas e de auga quente-sen mesturalas con tamaños de tubos de servizo-de vapor, e ofrece aos compradores un punto de partida máis claro para o deseño da canle de conservación da calor-e a selección de modelos.
| Tamaño código |
Tubo exterior (OD / WT, mm) | Tubo interior (OD / WT, mm) | Diámetro interior / espazo anular (mm) |
Tipo de conexión / OD (mm) |
Peso unitario (kg/m) |
|---|---|---|---|---|---|
| 89 × 62 | 89 × 4 | 70 × 4 | 62 / 5.5 | NÚMERO/108 | 15.2 |
| 95 × 62 | 95 × 4.5 | 73.02 × 5.51 | 62 / 6.49 | UE/108 | 20 |
| 114 × 81 | 114.3 × 5 | 89 × 4 | 81 / 7.65 | BTC/127 | 22.6 |
| 140 × 100 | 139.7 × 6 | 108 × 4 | 100 / 8.87 | BTC/154 | 31 |
| 219 × 182 | 219 × 7 | 194 × 6 | 182 / 5.5 | SC/234 | 66 |


Graos de rendemento térmico
Para facilitar a selección da enxeñaría, ofrécese varios tubos illados Octalgraos térmicos:
- Grao B– λ ≈ 0,06–0,04 W/(m· graos)
- Grao C– λ ≈ 0,04–0,02 W/(m· graos)
- Grao D– λ ≈ 0,02–0,006 W/(m· grao de grao)
- Grao E– λ ≈ 0,006–0,002 W/(m· graos)
Canto maior sexa a calidade, menor será a perda de calor por metro e mellorcalidade do vapor-inferiorpara unha determinada condición de superficie. O noso equipo de enxeñería pode modelar a perda de calor en función da profundidade para que poidas ver a diferenza entre os tubos comúns e os básicos.pre{0}}tubo illadoe VIT octal de alto-grado ao longo do teu perfil de pozo específico.
| Grao de illamento | B | C | D | E |
| Condutividade térmica λ W / (m· graos) |
0.06 > λ >= 0.04 | 0.04 > λ >= 0.02 | 0.02 > λ >= 0.006 | 0.006 > λ >= 0.002 |
Para a selección práctica, a calidade térmica debe lerse xunto co servizo. Nos proxectos de-inxección de vapor e de petróleo pesado-, unha condutividade térmica máis baixa significa unha maior calidade do vapor á profundidade do depósito e unha menor transferencia de calor non desexada ao anel. Nos proxectos xeotérmicos e de augas termais-, unha condutividade térmica máis baixa significa unha temperatura de saída máis alta e máis calor utilizable na superficie. É por iso que o grao de illamento debe estar vinculado ao balance enerxético do proxecto, non tratado como un número de catálogo illado.

Deseño térmico e rendemento k-valor para tubos illados octal
Para os compradores de tubos illados, as preguntas clave non son só "que tamaños tes?", senón:
- Canta perda de calor podo aforrar realmente no meu pozo?
- O deseño está optimizado para-augas profundas, inxección de vapor ou condicións en terra?
- Podo ver o valor k-e o perfil de temperatura antes de facer o pedido?
Para responder a estes, Octal tratatubo illadocomo un sistema de enxeñería, non hai un-tipo-cabe-todos os produtos.
No traballo de deseño práctico, a tubaxe illada elíxese por obxectivos de servizo, deber térmico e estado do pozo, non só polo OD. A revisión normalmente comeza co obxectivo operativo: preservar a calidade do vapor ata a profundidade do depósito en pozos CSS ou SAGD, limitar a fuga de calor ao anel na produción de augas profundas-, reducir a caída de temperatura en pozos terrestres propensos á cera-, protexer as formacións conxeladas en áreas de permafrost ou preservar o servizo de auga quente e xeotérmica{3}}. A partir de aí, a cadea de tubos defínese polo grao de illamento, o obxectivo de baleiro do anel, a disposición do soporte, o control térmico da conexión e o requisito de vida útil-con ciclos térmicos repetidos.
Este enfoque ofrece aos compradores unha base máis útil para a comparación na fase do proxecto. En lugar de comparar o tubo só polo tamaño e o tipo de rosca, a selección pódese comprobar coa perda de calor esperada, a temperatura do burato ou de saída do fondo-, a temperatura do anel, a adecuación da-profundidade do pozo e se a construción está pensada para a inxección de vapor, a garantía de fluxo de auga profunda-, o servizo térmico en terra ou as canles de conservación de calor xeotérmica{{4}. Esa é tamén a lóxica das seccións seguintes: primeiro a configuración, despois o control de transferencia de calor-no anel, despois o modelo de valor e temperatura k-e, finalmente, a vida útil e o intervalo de lonxitude.
1. Configuracións adaptadas ás condicións do campo
En lugar dunha única construción, Octal ofrece varias configuracións de illamento construídas no mesmo concepto de tubo interior/exterior sen costura. Para a produción de augas profundas-centrámonos na estabilidade a longo prazo-e valores k- moi baixos para controlar a temperatura do anel e o risco de hidratación; para proxectos de vapor (CSS/SAGD) destacamos a capacidade de alta-temperatura e a resistencia ao ciclo térmico; para pozos en terra e protección contra o permafrost equilibramos a forza de illamento co custo e as cargas mecánicas. Cada configuración defínese polo seu grao de illamento, nivel de baleiro e deseño de soporte interno, polo que pode combinar a corda VIT co seu campo en lugar de adaptar o campo ao tubo.
2. Control da convección, condución e radiación no anel
Os nosos deseños combinan tres mecanismos para reducir a transferencia de calor entre o tubo interior e o exterior:
- Control de convección– evacúase o anel ata un nivel de baleiro definido, ou énchese con gas inerte, se é o caso, polo que queda un mínimo de fluído para transportar calor por convección. Getters no anel axudan a manter esta condición durante a vida útil do pozo.
- Control de condución– Os soportes coidadosamente espazados manteñen os tubos interiores e exteriores aliñados mentres minimizan a área de contacto do metal, mantendo o espazo de illamento mesmo baixo cambios de carga e temperatura.
- Control de radiación– O illamento multi-capa con capas reflectantes e non-condutivas (similar en principio aos sistemas MLI) reduce a transferencia de calor radiante a altas temperaturas de vapor.
Cando sexa necesario, aplícase un illamento adicional ao redorzona conxuntapara que as conexións non se convertan en "puntos quentes" na cadea.
3. k-rendemento baseado en valores e modelado térmico
O rendemento térmico exprésase como ak-valor(perda de calor en BTU/hr·ft· grao F ou W/m· grao ). Os tubos illados octal están dispoñibles en varias bandas de valores k-, desde niveis de augas profundas-deseñados para fugas de calor moi baixas, ata graos máis altos-k pero máis económicos para o servizo en terra con temperaturas moderadas-.
Para traballar con proxectos, o noso equipo de enxeñería pode:
- calcular k-valores para a configuración de tubo illado seleccionada,
- correrperfís de temperatura-contra-profundidadepara a súa xeometría específica do pozo, e
- compare escenarios como "tubos convencionales vs tubos illados" ou "VIT de grao medio -e de grao alto-".
Isto ofrécelle unha visión clara da calidade do vapor do-fondo do burato, da temperatura da carcasa/anillo e da temperatura de saída da superficieanteste comprometes cun deseño de cordas.
A táboa de comparación simplificada que aparece a continuación mostra como se asocia a menor condutividade térmica cun maior poder de extracción de calor-en diferentes condicións de temperatura do burato-de fondo.
| Condutividade térmica [W/(m·K)] |
Aprox. calor-poder de extracción a 55 graos (kW) |
Aprox. calor-poder de extracción a 60 graos (kW) |
Aprox. calor-poder de extracción a 65 graos (kW) |
Aprox. calor-poder de extracción a 70 graos (kW) |
|---|---|---|---|---|
| 0.02 | ≈ 520 | ≈ 565 | ≈ 610 | ≈ 650 |
| 0.05 | ≈ 455 | ≈ 495 | ≈ 535 | ≈ 575 |
| 0.10 | ≈ 405 | ≈ 440 | ≈ 475 | ≈ 505 |
| 0.20 | ≈ 350 | ≈ 380 | ≈ 410 | ≈ 440 |
| 0.40 | ≈ 300 | ≈ 325 | ≈ 350 | ≈ 375 |

A mesma lóxica de enxeñería tamén se estende ás aplicacións xeotérmicas e de auga quente-. Defínense tres conceptos de canle-térmica de fondo de pozo como Esquema A, B e C. O Esquema A representa un pozo sen un tratamento illado eficaz, onde se absorbe e se perde máis calor na sección de almacenamento-de calor. O esquema B aplica illamento a parte do tramo para mellorar a eficiencia da utilización xeotérmica. O esquema C constrúe unha canle de conservación de calor-máis completa no fondo do pozo para que a utilización xeotérmica se poida impulsar aínda máis, especialmente nos pozos de-calor máis altos. Isto é importante porque conecta a selección de tubos co rendemento de-preservación da calor do sistema en lugar de só co tamaño da tubaxe.

Outra vía de aplicación é a ruta de-intercambio de calor coaxial mediante disposicións de tubaxes e-centrais, onde se usa o tubo de illamento para preservar a enerxía xeotérmica máis útil ao longo do pozo. Para proxectos de calefacción xeotérmica e xeración de enerxía-, a selección adoita estar dirixida pola temperatura de saída, a taxa de circulación, a extracción de calor dun só-pozo e a produción de calor anual, non só o DO e o tipo de rosca.

A continuación móstrase un caso representativo de PERT II para mostrar como se avalían a temperatura da saída e a potencia dun só-pozo nunha condición de funcionamento xeotérmica definida.
| Parámetro | Performance PERT II a 2500 m de profundidade de pozo |
|---|---|
| Vía de aplicación | PERTO II |
| Ben profundidade | 2500 m |
| Temperatura do-fondo do burato | 85 graos |
| Caudal | 30 m³/h |
| Condición de funcionamento | Estado estacionario{0} |
| Retorna-a temperatura da auga | 20 graos |
| Temperatura da auga inferior | 41 graos |
| Temperatura da auga de saída{0} | 29,7 graos |
| Potencia dun só-pozo | uns 338 kW |
As configuracións xeotérmicas típicas inclúen unha carcasa de 273,05 × 11,43 mm con dimensións de canle illadas coincidentes de 178 × 135 / 194 / 154 mm para uns pozos de 4000–4500 m e unha saída de aproximadamente 3750–4500 kW, unha carcasa de 244,5 × 101040 mm × 101040 mm. disposición de clase mm para pozos de aproximadamente 3100 m e aproximadamente 1250–1500 kW, unha carcasa de 219,1 × 10,16 mm con disposición de clase de 140 × 100 / 154 mm para pozos de aproximadamente 3000 m e aproximadamente 1000–1250 kW, unha carcasa de 197,1 × 100 / 154 mm. Disposición de clase de 127 mm para pozos de aproximadamente 2500–3000 m e aproximadamente 750–1000 kW, e unha carcasa de 139,7 × 7,72 mm con disposición de clase de 89 × 62/99 mm para pozos de aproximadamente 2500–3000 m e aproximadamente 400–600 kW.
Para facilitar a coincidencia do proxecto, a ruta xeotérmica agrúpase nas series H2000, H3000 e H4000. En termos prácticos, estas representan solucións xeotérmicas cada vez máis profundas e de maior-produción, que axudan aos compradores a aliñar os obxectivos de extracción-de calor e profundidade coa ruta de illamento-correcta.
Unha comparación directa de rendemento tamén axuda a aclarar onde o percorrido das tubaxes de illamento-engade valor fronte a PERT II. A condutividade térmica do PERT II é de aproximadamente 0,42 W/(m·K), fronte a menos de 0,02 W/(m·K) para o tubo de illamento Octal. Nunha comparación de temperatura-de fondo de pozo de 70 graos, a potencia de extracción de calor-é duns 375 kW para PERT II e duns 650 kW para o tubo de illamento Octal, un aumento duns 275 kW, ou aproximadamente un 73 %. Noutra comparación para un pozo de 2500 m cunha temperatura do pozo de -fondo duns 60 graos, un caudal de 30 m³/h e unha condición de auga de retorno de 20 graos-, o PERT II alcanza unha temperatura de saída de aproximadamente 26 graos e unha potencia dun só{{21}pozo de 210 kW, mentres que o tubo de illamento Octal alcanza e mellora uns 433 kW. potencia de extracción de calor-un só pozo{{25} en uns 243 kW, ou aproximadamente un 116 %.
A seguinte táboa de comparación resume a mesma base de proba e a diferenza de rendemento entre o tubo de illamento PERT II e Octal.
| Escenario/Métrica | PERTO II | Tubo de illamento octal | Mellora |
|---|---|---|---|
| Profundidade do pozo (m) | 2500 | 2500 | A mesma base de proba |
| Temperatura do burato inferior{0} ( graos ) | 60 | 60 | A mesma base de proba |
| Caudal (m³/h) | ≈ 30 | ≈ 30 | A mesma base de proba |
| Temperatura de retorno- da auga ( graos ) | 20 | 20 | A mesma base de proba |
| Condutividade térmica [W/(m·K)] | 0.42 | < 0.02 | Menor condutividade térmica |
| Temperatura da auga de saída- ( graos ) | 26 | 33 | +7 grao |
| Potencia dun-pozo (kW) | ≈ 210 | ≈ 453 | +243 kW / aproximadamente 116 % |

4. Opcións de duración e vida útil deseñadas
O tubo illado octal está fabricado enLonxitudes de rango 2 e rango 3cunha vida útil de deseño aliñada ao servizo de-augas profundas-a longo prazo, inxección de vapor-ou xeotérmica. A integridade do baleiro, o rendemento do illamento e as soldaduras están cualificados para soportar moitos anos de ciclos térmicos, polo que o k-valor que ves no modelo de deseño é o k-valor que podes esperar no campo.

Materiais, graos e conexións
O tubo illado octal está construído sobre tipos de tubos API 5CT coñecidos:
- N80, L80-1, L80-1Cr, L80-3Cr, L80-9Cr
- Q125, S135 e outros graos de alta-resistencia para pozos HPHT
- A conexión estándar éAPI BTC, e tamén podemos proporcionar:
- conexións especiais-estancas ao gas (por exemplo, fíos de metal-a-metal de alta calidade similar en rendemento aos tubos de-gas-de alta gama).
- Opcións integrais e semi-enrasadas para revestimentos-críticos.
- xuntas, cruces e accesorios illados coincidentes.
Isto significa que obtén as vantaxes térmicastubos illados ao baleiro, pero o teu equipo de plataforma aínda o fai coas prácticas de manexo de OCTG coñecidas.
Os datos representativos do nivel de conexión-poden axudar aos compradores a seleccionar os produtos candidatos antes da finalización da RFQ. Os modelos típicos de-tubos de illamento inclúen:
· 140 × 100- 5-1/2" BTC, OD conexión aproximadamente154 mm, peso unitario aproximadamente31 kg/m, lonxitude de referencia sobre1429 cm, clase de tubo-exteriorN80 139.7 × 6, forza de presión exterior-tubo aproximadamenteMaior ou igual a 23 MPa, clase de-tubo interiorN80 108 × 4, resistencia á presión interna-tubo aproximadamente Maior ou igual a36 MPa, condutividade térmica a 100 graos de servizoλ < 0,02 W/(m·K)
· 189 × 62 - 3-1/2" NU, conexión OD aproximadamente108 mm, peso unitario aproximadamente15,2 kg/m, lonxitude de referencia sobre39 pés, tubo exteriorN80 89 × 4,forza de presión exterior-tubo aproximadamenteMaior ou igual a 25,8 MPa, tubo interiorJ55 70 × 4, forza de presión interna-tubo aproximadamenteMaior ou igual a 38 MPa, condutividade térmica a 100 graos de servizoλ < 0,02 W/(m·K)
· 1219 × 182- 8-5/8" SC, conexión OD aproximadamente233 mm, peso unitario aproximadamente65,7 kg/m, lonxitude de referencia sobre70 pés,tubo exterior 20# 219 × 7, forza de presión exterior-tubo aproximadamenteMaior ou igual a 9 MPa, tubo interior20# 196 × 6, forza de presión interna-tubo aproximadamenteMaior ou igual a 13 MPa, condutividade térmica a 100 graos de servizoλ < 0,02 W/(m·K)
· 1114 × 81 - 4-1/2" BTC, OD conexión aproximadamente127 mm,peso unitario aproximadamente22,6 kg/m,lonxitude de referencia sobre96 pés, tubo exteriorN80 114 × 5,forza de presión exterior-tubo aproximadamenteMaior ou igual a 24,3 MPa, tubo interiorN80 89 × 4, forza de presión interna-tubo aproximadamenteMaior ou igual a 43 MPa, condutividade térmica a 100 graos de servizoλ < 0,02 W/(m·K)
Estes detalles son importantes porque a adquisición de-tubos illados raramente se decide só polo rendemento térmico. O tipo de conexión e o diámetro exterior do acoplamento afectan á distancia de funcionamento, á compatibilidade coa estrutura do pozo existente e á práctica da instalación no campo. Engadir estes detalles de-niveis de modelo á páxina fai que a discusión sexa máis útil tanto para a revisión de enxeñería como para a comparación de compras.
Fabricación e Garantía de Calidade
A nosa ruta de fabricación de tubos illados está deseñada en torno á fiabilidade do anel de baleiro así como ao rendemento mecánico:
- Preparación de tubos sen costura– os tubos exteriores e internos prodúcense a partir de tubos sen costura laminados en quente-, cortados a medida, tratados térmicamente-e 100 % NDT-comprobados. As superficies son granalladas-para garantir unha boa adherencia e limpeza.
- Montaxe de illamento– o tubo interior está envolto ou embalado con perlita / la de vidro, folla reflectante e espaciadores segundo o grao térmico seleccionado e, a continuación, insírese no tubo exterior.
- Pre-estiramento e soldadura– aplícase un pre-estiramento controlado ao tubo interior e despois sáldanse os dous extremos para pechar o anel mantendo o aliñamento.
- Procesamento ao baleiro– evacúase o anel ata o nivel de baleiro especificado; os getters actívanse para manter unha baixa presión durante a vida útil da corda.
- Probas de integridade de fugas e baleiro– Probáronse as soldaduras e as portas de baleiro (probas de NDT e de fugas) para confirmar a estanquidade do anel.
- Ensaio de condutividade térmica– As xuntas de mostra de cada lote son sometidas a probas de λ para verificar o grao de illamento.
- Roscado e acabado– as conexións son mecanizadas, calibradas segundo API 5B ou debuxos premium, as roscas son fosfatadas e protexidas, e as xuntas están marcadas e empaquetadas para o transporte.
8.A cadea completa de probas– inspección mecánica, NDT, baleiro, térmica e roscas – está vinculadanúmero de calor e número de xunta, e documentado nos paquetes EN 10204 3.1/3.2 para a aprobación do proxecto.

A ruta de produción pódese describir de forma máis explícita como preparación e revolto dos extremos de tubos, tratamento térmico, inspección, corte de lonxitude fixa-e limpeza de superficies internas/externas; envoltura de follas de aluminio e materiais de illamento; montaxe de tubos exteriores e internos; pre-estirado e soldadura; extracción ao baleiro con comprobación de fugas e inspección con raios X-; anular-estabilización ao baleiro; proba de condutividade-térmica; e operacións finais como roscado, hidrotest e embalaxe de exportación. Vale a pena engadir esta descrición adicional do proceso porque ofrece aos compradores un camiño de aceptación máis claro desde o tubo bruto ata a unión illada acabada.
Desde o punto de vista da adquisición, a cuestión comercial non é só se o produto comeza cunha baixa perda de calor, senón se o anel permanece selado, se a zona de soldadura permanece estable despois do ciclo térmico e se as unións acabadas poden liberarse con roscas repetibles e rexistros de inspección rastreables. É por iso que a sección de control de calidade debe permanecer ligada á proba térmica, integridade ao baleiro, NDT, inspección de conexións e documentación xuntas en lugar de tratalas como reclamacións separadas.
Como se diferencia o noso produto doutros "tubos illados" que podes ver en liña
Moitos resultados de busca paratubo illadorealmente refírense a produtos de superficie comotubo PEX pre-illadopara-circuitos de calefacción urbana,tubo de cobre pre-illadopara HVAC,tubo termorretráctil illadopara cables eléctricos ou artigos de marca comotubo illado dekronutilizado en instrumentación industrial. Estes produtos son útiles nos seus campos, pero o sonnon está deseñado para o servizo de-forazo de fondo entre 350 e 400 graos, cargas elevadas de colapso ou requisitos de API 5CT.
Octal ofrece unha categoría diferente:tubos de aceiro illados ao baleiro para pozos de petróleo, gas e xeotérmicas. O noso produto:
- utiliza tubos de aceiro de grao API 5CT-en lugar de plástico ou cobre.
- está deseñada para transportar vapor e fluídos producidos a alta presión en profundidade.
- intégrase coas cadeas de revestimento OCTG, equipos de cabeza de pozo e ferramentas{0}}de fondo.
- e pasa polo mesmo nivel de probas OCTG que os tubos de produción, ademais das probas de baleiro e térmicas.
Entón, se o teu proxecto precisatubo PEX pre-illadooutubo de cobre pre-illadopara as liñas de superficie, son produtos separados; cando necesites tubos de aceiro illados que poidan sobrevivir no propio pozo,Tubo illado ó baleiro octalé a solución axeitada.
Octal ofrece unha categoría diferente: tubos de aceiro illados ao baleiro e tubos de illamento para pozos de petróleo, gas, xeotérmica e de auga quente-. O produto está construído sobre tubos de aceiro en lugar de plástico ou cobre, está deseñado para transportar vapor ou fluído quente en condicións de pozo, intégrase con cordas OCTG e equipos de fondo de pozo e pasa por un control de calidade mecánico, térmico, de baleiro e de conexión-.
Outra distinción é que esta familia de produtos non debe entenderse só como tubo de inxección de vapor-para pozos de petróleo. Tamén inclúe un trazado de tubos de illamento-para calefacción xeotérmica, xeración de enerxía xeotérmica e pozos de augas termais-, onde o valor se mide por unha temperatura de saída máis alta, unha mellor conservación da calor e unha maior eficiencia de extracción de calor dun só-pozo-.

FAQ

Preguntas frecuentes 1: cando debo usar tubos illados en lugar de tubos normais?
Preguntas frecuentes 2: que tamaños e calidades están dispoñibles para tubos illados?
Preguntas frecuentes 3: que valores de temperatura e k-pode soportar o tubo illado Octal?
Certificacións

Certificado CE

Certificado ISO 9001

Certificado API Q1

Certificado ABS

Certificado AP-5L

Certificado API-5CT
Tipo de servizo:inxección de vapor (CSS/SAGD), produción de-petróleo pesado, augas profundas-, xeotérmica, pozos de permafrost
Estrutura:Tubo de aceiro sen costura con dobre-pared concéntrica, anel evacuado con illamento multicapa
Rango de tamaño (exterior × interior):
73 × 40 mm (2-7/8" × 1,9")
89 × 50 mm (3-1/2" × 2-3/8")
114 × 76 mm (4-1/2" × 3-1/2")
140 × 101 mm (5-1/2" × 4-1/2")
178 × 124 mm (7" × 5-1/2")
Lonxitude:Gama 2 (R2) e Rango 3 (R3), xuntas illadas dispoñibles
Clases de aceiro:N80, L80-1 / 1Cr / 3Cr / 9Cr, Q125, S135 e outros graos API 5CT
Conexións:API BTC como conexións premium estándar e opcionais{0}}estancas
Graos térmicos (valor k-):varios niveis de illamento, k ata aproximadamente. 0.002–0,006 W/(m· graos) dependendo da calidade
Máx. temperatura de funcionamento:ata uns 400 graos (depende da aplicación-)
Etiquetas en quente: Tubos illados ao baleiro, China Tubos illados ao baleiro fabricantes, provedores, fábrica
Anterior
Alto Colapso (HC) CarcasaSeguinte2
TuboTamén che pode gustar
Enviar consulta













